wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz